Rehabilitacja

Kinezyterapia są to indywidualne zajęcia ruchowe z terapeutą prowadzone w nowoczesnej i estetycznej sali rehabilitacyjnej w oparciu o neurofizjologiczne metody rehabilitacji, dobrane do potrzeb psychoruchowych dziecka. Komfortowe warunki ćwiczeń, przyjazna atmosfera, cierpliwość doświadczonego terapeuty gwarantują efektywną rehabilitację. Indywidualne podejście zapewnia bezpieczeństwo i motywuje do współpracy dziecka z prowadzącym zajęcia.

Terapia ręki jest to usprawnianie małej motoryki, obręczy barkowej, mięśni tułowia i stymulacji dotykowej. Głównym celem terapii ręki jest osiągnięcie samodzielności w zakresie podstawowych czynności życia codziennego. Wykwalifikowany terapeuta, którego specjalnością jest terapia kończyn górnych wskaże kierunki rehabilitacji, wyznaczy cele krótko i długoterminowe, których osiągnięcie przyczyni się do poprawy komfortu życia.

Masaż suchy ma na celu lokalne rozluźnienie tkanek oraz zmniejszenie nadwrażliwości dotykowej. Dobry kontakt dziecka z fizjoterapeutą sprawia, że masaż wyzwala pozytywne emocje i ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Pająk ćwiczenia oparte na koncepcji „Pająk” polegają na podpięciu dziecka przy pomocy specjalnych naciągów gumowych, mających na celu odciążenie lub obciążenie ciała w zależności od potrzeb. Umożliwia to prace zarówno na poszczególnych grupach mięśniowych jak i na wzorcach ruchowych wg koncepcji PNF. Zabawne i dające dużo radości ćwiczenia pomogą w usprawnianiu poszczególnych partii mięśni.

DUNAG 02 jest  to dynamiczna orteza składającą się ze spodenek, kamizelki i nakolanników. Wszystkie te elementy są ze sobą połączone za pomocą systemu elastycznych naciągów gumowych. Kombinezon DUNAG 02 jest bezpiecznym i efektywnym narzędziem przeznaczonym do rehabilitacji ruchowej. Łatwo zauważyć realne efekty działania tej ortezy u dzieci z zaburzeniem napięcia mięśniowego.

Konsultacja z Psychologiem to profesjonalna pomoc psychologiczna dla rodziców, którzy zmagają się z codziennym doświadczeniami i problemami dzieci. Rozmowa z psychologiem obejmuje też diagnozę i psychoterapię. Pomaga w codziennym funkcjonowaniu, umożliwia ustalenie przyczyn niepowodzeń lub złego samopoczucia młodego człowieka.

Jeśli Twoje dziecko:DSC_6215

  • odczuwa lęk lub pustkę?
  • traci poczucie własnej wartości?
  • cierpi na uporczywe bóle głowy lub brzucha ?
  • uważa, że nie spełnia oczekiwań innych?
  • nie może opanować swoich emocji?
  • męczą natrętne myśli?
  • odczuwa bezsilność ?
  • cierpi na zaburzenia żywieniowe ?
  • nie daje sobie rady po stracie bliskiej osoby?
  • wsparcie przyjaciół i rodziny nie przynosi ukojenia?

 

Zajęcia z psychologiem są właśnie dla Was. Zrób pierwszy krok razem ze swoim dzieckiem.  Pomożemy nazwać problemy, skutecznie je rozwiązać oraz odzyskać dobrą kondycję psychiczną.

Scroll Up