Rehabilitacja

Kinezyterapia są to indywidualne zajęcia ruchowe z terapeutą prowadzone w nowoczesnej i estetycznej sali rehabilitacyjnej w oparciu o neurofizjologiczne metody rehabilitacji, dobrane do potrzeb psychoruchowych dziecka. Komfortowe warunki ćwiczeń, przyjazna atmosfera, cierpliwość doświadczonego terapeuty gwarantują efektywną rehabilitację. Indywidualne podejście zapewnia bezpieczeństwo i motywuje do współpracy dziecka z prowadzącym zajęcia.

Terapia ręki jest to usprawnianie małej motoryki, obręczy barkowej, mięśni tułowia i stymulacji dotykowej. Głównym celem terapii ręki jest osiągnięcie samodzielności w zakresie podstawowych czynności życia codziennego. Wykwalifikowany terapeuta, którego specjalnością jest terapia kończyn górnych wskaże kierunki rehabilitacji, wyznaczy cele krótko i długoterminowe, których osiągnięcie przyczyni się do poprawy komfortu życia.

Masaż suchy ma na celu lokalne rozluźnienie tkanek oraz zmniejszenie nadwrażliwości dotykowej. Dobry kontakt dziecka z fizjoterapeutą sprawia, że masaż wyzwala pozytywne emocje i ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Pająk ćwiczenia oparte na koncepcji „Pająk” polegają na podpięciu dziecka przy pomocy specjalnych naciągów gumowych, mających na celu odciążenie lub obciążenie ciała w zależności od potrzeb. Umożliwia to prace zarówno na poszczególnych grupach mięśniowych jak i na wzorcach ruchowych wg koncepcji PNF. Zabawne i dające dużo radości ćwiczenia pomogą w usprawnianiu poszczególnych partii mięśni.

DUNAG 02 jest  to dynamiczna orteza składającą się ze spodenek, kamizelki i nakolanników. Wszystkie te elementy są ze sobą połączone za pomocą systemu elastycznych naciągów gumowych. Kombinezon DUNAG 02 jest bezpiecznym i efektywnym narzędziem przeznaczonym do rehabilitacji ruchowej. Łatwo zauważyć realne efekty działania tej ortezy u dzieci z zaburzeniem napięcia mięśniowego.

Elektroterapia funkcjonalna, dzięki zastosowaniu technologii bezprzewodowej, jest urządzeniem całkowicie przenośnym i umożliwia rehabilitację oraz elektrostymulację mięśni podczas wykonywania ćwiczeń (zabaw) co znacząco podnosi efektywność terapii.

Korzyści płynące z elektroterapii funkcjonalnej w rehabilitacji dziecięcej :

  • Wzrost siły mięśniowej
  • Zwiększenie zakresu ruchów
  • Elastyczność w pracy z dziećmi
  • Utrwalanie wzorców motorycznych

 

Wibroterapia, przy użyciu platform wibracyjnych oraz odpowiednich częstotliwości dopasowanych do potrzeb dziecka mamy wpływ na

  • Budowanie siły i mocy mięśniowej,
  • Zwiększenie gęstości kości,
  • Poprawa balansu i równowagi,
  • Mobilizacja ruchowa,
  • Rozciąganie,
  • Normalizacja napięcia mięśniowego.

DSC_6215

 

 

Scroll Up